دایاچنج

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

آشنایی با نحوه پرداخت با پی پال

آنچه در این مقاله می‌خوانید...
تصویر گرافیکی از پرداخت با پی پال

همانطور که مستحضر هستید پی پال یک سرویس و درگاه الکترونیک جهت انتقال وجوه به صورت اینترنتی و پرداخت‌های بین المللی است. با پی پال می‌توانید به راحتی و بدون هیچ گونه محدودیت ارزی و مرزی، درآمد کسب کنید، برای دیگران پول واریز کرده و خرید اینترنتی انجام دهید.

از آنجایی که برای بهره مند شدن از تمام خدمات این سرویس و پیش روی صحیح در فرآیند افتتاح حساب پی پال و پرداخت با این سرویس به دانش کافی نیاز دارید، دایا چنج با خدمات خود در زمینه افتتاح حساب و پرداخت فوری با پی پال زحمت این بار را از دوش شما برمی‌دارد. تنها کافیست پس از افتتاح حساب در دایا چنج، اکانت خود را شارژ کرده و ثبت سفارش مربوطه را انجام دهید. باقی مسیر از شارژ حساب پی پال تا رسیدن به نتیجه مطلوب در زمینه پرداخت با پی پال را دایاچنج برای شما طی می‌کند.

در این مطلب به آموزش نحوه پرداخت با پی پال می‌پردازیم.

 

آموزش نحوه پرداخت با پی پال در سایت‌های خارجی

برای خرید از پی پال در ایران و خرید از وب سایت‌های خارجی معمولا پس از طی مراحل اولیه و عادی خرید به صفحه‌ای می‌رسید که می‌توانید از بین چند روش برای پرداخت که توسط سایت مربوطه در اختیار شما گذاشته شده است، گزینه پرداخت با پی پال را انتخاب کنید.

این گزینه معمولا با یک دکمه نارنجی رنگ مشخص شده است.

فرآیند مذکور برای زمانی که قصد خرید محصول یا خدمات از سایت‌های خارجی از جمله وب سایت‌های submit مقاله در مجلات و ژورنال‌های خارجی و همچنین کنفرانس‌های بین المللی را دارید کاربرد دارد.

در چنین وضعیتی برای ثبت سفارش و تکمیل فرآیند خرید باید لینک url صفحه مربوطه را همراه با دستورالعمل رسیدن به صفحه درگاه پی پال را برای دایا چنج ارسال کنید.

در برخی از سایت‌ها امکان باز کردن اکانت وجود دارد؛ از این رو چنانچه این امکان در وب سایت مربوطه وجود داشت، حتما با ثبت username و password یک حساب کاربری ایجاد کرده و سپس اطلاعات آن را برای ما بفرستید.

نکته مهمی که نباید به هیچ وجه از یاد ببرید این مسئله است که ایران به دلیل تحریم قادر به استفاده از خدمات خرید و پرداخت با پی پال به صورت مستقیم نیست؛ از این رو نباید به هیچ عنوان در صفحه پرداخت اسم و نشانی از ایران و هر چیزی که مربوط به ایران می‌شود مانند نام دانشگاه‌های ایرانی، لوکیشن مربوط به ایران و… وجود داشته باشد.

شاید به نظر برسد با وجود این شرایط دیگر امکان خرید از سایت‌های خارجی وجود ندارد! اما اینطور نیست و با دایا چنج می‌توانید به راحتی از سایت‌های خارجی خرید کرده و محصول خود را درب منزل تحویل بگیرید.

تصویری از پی پال

پرداخت پول با پی پال از طریق در اختیار داشتن اطلاعات حساب

در این روش از پرداخت پول با پی پال، فرد یا موسسه دریافت کننده پول که شما قصد پرداخت مبلغی را به آن‌ها دارید از طریق وب سایت یا ایمیل یک اکانت پی پال را در اختیارتان گذاشته و از شما می‌خواهد پول را به آن حساب واریز کنید. این روش از پرداخت فوری پی پال اصطلاحا send money نام دارد و شما برای پرداخت هزینه مورد نظر با این روش نیاز به paypal account یا paypal ID فرد یا موسسه خارجی دریافت کننده پول احتیاج دارید. حساب پی پال یا همان paypal account کاربردی دقیقا مثل شماره حساب دارید. با این تفاوت که ساختار پی پال اکانت عددی نیست و شبیه به آدرس ایمیل است؛ از این رو قبل از هرگونه اقدامی جهت پرداخت پول با پی پال باید از این مسئله اطمینان حاصل کنید ایمیل آدرسی که از جانب فرد یا موسسه دریافت کننده در دست دارید واقعا حساب پی پال است و ایمیل ارتباطی نیست.

در این روش از خرید با پی پال از ایران، پی پال 5 درصد از مبلغ ارسالی را جهت به اصطلاح کارمزد از هزینه اصلی کم می‌کند؛ در نتیجه مبلغ دریافتی توسط موسسه یا فرد دریافت کننده 5 درصد کمتر از چیزی است که شما برای او واریز کردید.

 

نحوه پرداخت با پی پال با در اختیار داشتن صورت حساب پی پال

تصویر گرافیکی از پرداخت فوری پی پال

در این حالت فرد، موسسه یا شرکتی که شما باید به آن هزینه‌ای را پرداخت کنید از طریق ایمیل یک صورت حساب پی پال (paypal invoice) برای شما ارسال می‌کند.

هر صورت حساب پی پال یا paypal invoice شامل مبلغ، حساب پی پال دریافت کننده و یک دکمه یا کلید پرداخت (pay) بوده که معمولا نارنجی رنگ است.

پس از کلیک روی لینک ارسالی، یک صفحه برای شما باز می‌شود که url آن با  …https://paypal.com شروع می‌شود.

سمت چپ این صفحه شامل مبلغ قابل پرداخت نهایی با در نظر گرفتن مواردی مثل مالیات بر ارزش افزوده است. فرم پرداخت با پی پال هم در سمت راست این صفحه قرار دارد.

برای پرداخت با پی پال از طریق صورت حساب باید invoice مربوطه یا لینک صفحه‌ای را که با کلیک روی لوگوی پی پال به آن هدایت می‌شوید را برای دایا چنج ارسال کنید؛ سپس ما با شارژ کیف پول پی پال ادامه مسیر پرداخت را برای شما تکمیل می‌کنیم.

در نهایت پس از اطلاع از اینکه روش پرداختی شما کدام یک از سه روش ذکر شده در بالاست، می‌توانید برای ثبت سفارش ادامه مسیر را به طریقی که در ادامه عنوان می‌شود طی کنید. به این منظور باید در فیلد نوع سفارش در فرم ثبت سفارش، گزینه خرید اینترنتی با پی پال را انتخاب کنید؛ سپس در منوی افزایش اعتبار مبلغ مورد نظر را از طریق دکمه پرداخت آنلاین ریالی، با استفاده از رمز دوم کارت و به صورت اینترنتی پرداخت کنید. به غیر از این روش می‌توانید از روش‌های کارت به کارت و واریز به حساب با کمک گرفتن از اطلاعات موجود در صفحه افزایش اعتبار هم استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی ندارید؟